°C

Kalisz: właściciel siłowni nie chciał wpuścić policjantów; w środku 30 osób

Fot. Unsplash/Humphrey Muleba
 

Właściciel siłowni nie chciał wpuścić funkcjonariuszy przez ponad godzinę; po wejściu okazało się, że w klubie fitness przebywa 30 osób – poinformowała w czwartek rzecznik prasowy kaliskiej policji asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

Około godziny 15 w czwartek pod jedną z kaliskich siłowni podjechało kilka policyjnych radiowozów.

Jaworska-Wojnicz powiedziała, że policja otrzymała informację, że siłownia działa i korzystają z niej nieuprawnione do tego osoby.

Zgodnie z nowym rozporządzeniem Rady Ministrów baseny, siłownie, kluby i centra fitness są obecnie dostępne tylko „dla członków kadry narodowej polskich związków sportowych w sportach olimpijskich”. Wcześniej były otwarte „dla członków kadry narodowej polskich związków sportowych”.

Właściciel siłowni nie chciał otworzyć drzwi policjantom przez ponad godzinę. „Utrudniał przeprowadzenie kontroli. Kiedy w końcu wykonał polecenie, okazało się, że w obiekcie przebywa 30 osób” – wyjaśniła rzecznik.

Policja wylegitymowała obecnych w siłowni i zostaną wszczęte procedury sprawdzające, czy te osoby miały prawo w niej ćwiczyć – wyjaśniła Anna Jaworska–Wojnicz. „Wobec nieuprawnionych będą prowadzone czynności o wykroczenie” – powiedziała.

Policjanci ustalą też okoliczności otwarcia obiektu. W razie stwierdzenia braku podstaw, wobec właściciela zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu. Grozi za to grzywna do 5 tys. zł. O sprawie zostanie powiadomiona także inspekcja sanitarna, która może nałożyć karę pieniężną w wysokości od 5 tys. do 30 tys. zł.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku