°C

Oddziałowa covidowego szpitala wyróżniona

Fot. Damian Hyla
 

Irena Zygmanowska kierująca pracą pielęgniarek na oddziale pulmonologii żagańskiego szpitala, w którym obecnie leczeni są pacjenci chorzy na covid, została wyróżniona przez Ministra Obrony Narodowej.

– To uhonorowanie za ofiarną służbę podczas pandemii na rzecz ochrony życia i zdrowia Polaków – mówi Justyna Wróbel-Gądek, rzeczniczka 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach, którego żagańska lecznica jest filią.

– To nagroda za naszą wspólną pracę, prawie 40 pielęgniarek, które od roku naprawdę ciężko pracują – mówi szefowa zespołu, wyróżniona oddziałowa Irena Zygmanowska.

Zapraszamy do wysłuchania środowej Popołudniówki Radia Zachód pt. „Piekło trzeciej fali. Coraz młodsi, w coraz gorszym stanie” o pracy w żagańskim szpitalu covidowym. Audycję, której pani Irena Zygmanowska jest również bohaterką, znajdziecie Państwo tutaj: https://www.zachod.pl/audycja/pieklo-trzeciej-fali-coraz-mlodsi-w-coraz-gorszym-stanie/.

 

REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku