°C

Spotkanie polsko-ukraińskie w związku z konfliktem w Donbasie

Fot. PAP/EPA/Foreign Minister Press Service
 

W Kijowie minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau spotkał się z przewodniczącym delegacji ukraińskiej w Trójstronnej Grupie Kontaktowej Leonidem Krawczukiem i wicepremierem Ukrainy Ołeksijem Reznikowem. Ukraińscy delegaci, podczas rozmowy przedstawili szczegóły inicjatywy dotyczącej rozmów pokojowych na temat konfliktu w Donbasie - poinformował polski MSZ na Twitterze.

Wcześniej minister Zbigniew Rau spotkał się z przedstawicielami ukraińskiego MSZ. Zapewnił, że Ukraina nie jest osamotniona w obronie swej suwerenności, integralności terytorialnej i nienaruszalności granic.

Podczas spotkania minister Zbigniew Rau i minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba omówili zagrożenia dla pokoju w Europie wynikające z eskalacji napięcia wzdłuż północnego i wschodniego odcinka granicy Ukrainy i na okupowanym Krymie oraz z budowy Nord Stream 2.

Dzisiejsza, nadzwyczajna i pilna wizyta ministra Raua związana jest z zagrożeniem pokoju u granic Ukrainy i destabilizującym działaniom Rosji – chodzi o zaostrzenie sytuacji na wschodzie Ukrainy, w tym koncentrację rosyjskich wojsk przy granicy oraz intensyfikację działań rosyjskiej propagandy.

Ministrowie spraw zagranicznych Polski i Ukrainy omówili też kwestie dotyczące strategicznego partnerstwa między oboma krajami. Dotyczyć one mają między innymi współpracy gospodarczej i w dziedzinie bezpieczeństwa.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku