°C

Budują ekologiczne przedszkole na strefie przemysłowej w Nowym Kisielinie

Fot. Fundacja Ekoenergetyki
 

W Parku Naukowo-Technologicznym w Nowym Kisielinie powstaje nowoczesne przedszkole. Placówkę przy ul. Rozwojowej otworzy tam już latem Fundacja Ekoenergetyki.

Jak zaznacza Klaudia Oświęcimska, kierowniczka projektu pod nazwą „Ekolucky”, będzie to pierwsze przedszkole nastawione na edukację ekologiczną i językową:

Przedszkole w Parku Naukowo-Technologicznym w Nowym Kisielinie przygotowane będzie na przyjęcie ok. 80 dzieci.

– Będziemy otwarci dla wszystkich, nie tylko dla dzieci naszych pracowników – podkreśla Klaudia Oświęcimska:

Organizatorzy przedszkola przy ul. Rozwojowej planują utworzenie czterech ok. 19-osobowych grup dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Jak mówi dyrektorka placówki Klaudia Dziduszko, wychowawcy porozumiewać się będą z maluchami m.in. w języku angielskim, a spora część zajęć nastawiona też będzie na edukację ekologiczną:

Dodajmy, że przedszkole w Parku Naukowo-Technologicznym w Nowym Kisielinie ma rozpocząć pracę od 1 września. Wcześniej planowane są jednak letnie półkolonie dla najmłodszych – o ile pozwoli na to, oczywiście, sytuacja epidemiczna w regionie.

 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku