°C

Pomóż odbudować park miniatur przy Międzyrzeckim Rejonie Umocnionym!

Fot. Radosław Woźniak
 

Trwa zbiórka pieniędzy na odbudowanie Parku Miniatur FORTYFIKACJE przy Muzeum Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego w Pniewie.

Placówka, w której można było obejrzeć m.in. kilkadziesiąt miniatur i dioram prezentujących bunkry i fortyfikacje z okresu II wojny światowej, została zimą kompletnie zdewastowana przez wandali.

– Straciliśmy praktycznie wszystko, nad czym pracowaliśmy od czterech lat – mówi pomysłodawca i opiekun parku Radosław Woźniak:

Radosław Woźniak wylicza, że straty spowodowane przez wandali to ok. 100 tys. złotych. Jak podkreśla, sprawców tych zniszczeń poszukuje już międzyrzecka policja, a on będzie się starał odbudować Park Miniatur jeszcze przed sezonem urlopowym. Stąd m.in. pomysł na zbiórkę pieniędzy na portalu zrzutka.pl:

Zniszczeniem Parku Miniatur FORTYFIKACJE poruszony jest Leszek Lisiecki, dyrektor Muzeum MRU w Pniewie. Jak mówi, turyści bardzo chętnie korzystali z tej dodatkowej atrakcji:

Dodajmy, że zbiórka pieniędzy na odbudowanie Parku Miniatur FORTYFIKACJE w Pniewie potrwa do końca czerwca. Szczegóły na portalu zrzutka.pl.

 

 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku