°C

Lubuskie uczelnie mają coraz więcej zagranicznych studentów

Fot. Envato
 

W Polsce studiuje coraz więcej cudzoziemców. Jak wylicza Państwowy Instytut Badawczy, w ubiegłym roku akademickim na polskich uczelniach studiowało ok. 78 tysięcy obcokrajowców. Połowa z nich to studenci z Ukrainy, ale jest także coraz więcej obywateli Białorusi, Indii czy Wietnamu.

A jak to wygląda na lubuskich uczelniach? Ewa Sapeńko, rzeczniczka Uniwersytetu Zielonogórskiego, mówi, że także u nich studiuje coraz więcej cudzoziemców.

– Od 2012 roku ta liczba zwiększyła się prawie trzykrotnie – dodaje:

Na Uniwersytecie Zielonogórskim pracuje też wielu wykładowców z zagranicy, choć – jak zaznacza Ewa Sapeńko – z powodu pandemii jest ich jednak mniej niż w latach poprzednich:

Młodzi cudzoziemcy coraz chętniej wybierają też studia w Gorzowie. W tamtejszej Akademii im. Jakuba z Paradyża studiuje już ponad 50 obcokrajowców.

– Zdecydowana większość z nich to studenci z Ukrainy – mówi rzeczniczka uczelni Ewelina Wikońska:

Dodajmy, że gorzowska Akademia im. Jakuba z Paradyża zatrudnia też trzech wykładowców z zagranicy – są to naukowcy ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Ukrainy.

 

 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku