°C

Falubaz poszuka dziś pierwszych punktów w E-lidze 2021

fot. falubaz.com
 

Żużlowcy marwis.pl Falubazu Zielona Góra zmierzą się dzisiaj w drugim meczu PGE Ekstraligi 2021 z ZOOLESZCZ-em DPV LOGISTIC GKM-em Grudziądz.

Falubaz  w tym sezonie przegrał z eWinner Apatorem Toruń, a grudziądzanie jeszcze meczu ligowego nie jechali, bo w ich zespole aż 3 żużlowców i dwóch mechaników było zakażonych koronawirusem.

Oba zespoły są skazane na walkę o utrzymanie w lidze – Falubaz już w Toruniu, przegrywając 39-51, przekonał się, jak trudny przed nim sezon.

Zespół z Grudziądza ma znane nazwiska w składzie, choć część najlepszy czas ma za sobą, a część jest sporą niewiadomą. Nie najwyżej notowani są też juniorzy jutrzejszych gości Falubazu.

Skład GKM-u wygląda następująco: 1.Krzysztof Kasprzak, 2.Norbert Krakowiak, 3.Keneth Bjerre, 4.Przemysław Pawlicki, 5.Nicki Pedersen, 6.Denis Zieliński, 7.Mateusz Bartkowiak.

Jeśli chodzi o Falubaz, trener Piotr Żyto trochę przemeblował skład. Teraz wygląda tak: 9.Matej Zagar, 10.Max Fricke, 11.Piotr Protasiewicz, 12.Damian Pawliczak, 13.Patryk Dudek, 14.Jakub Osyczka, 15.Fabian Ragus.

O mecz z zespołem z Grudziądza pytany był wczoraj Patryk Dudek, który opowiadał też w ogóle o początku sezonu swoim i Falubazu:

Mecz rozpocznie się w piątek o godzinie 18:00 – na transmisję zapraszamy do Radia Zielona Góra i Radia Zachód.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku