°C

Ptaki zadowolone z wiosny

fot. PNUW
 

Mieliśmy śnieżną i ostrzejszą zimę niż w kilku ostatnich latach, inaczej też wygląda wiosna, gdzie jest więcej opadów. Widać to także u ujścia Warty do Odry, gdzie powstały znaczne rozlewiska wiosenne. To ważne, bo akurat w tym miejscu doskonałe warunki lęgowe ma wiele gatunków ptaków, a część z nich odpoczywa przed dalszą drogą.

– Wiele gatunków ptaków związanych z rozległymi łąkami warciańskimi i z rozlewiskami będzie miała doskonałe warunki do bytowania – tłumaczy Michał Wołowik z Parku Narodowego Ujście Warty.

Michał Wołowik przypomina, że choć siedziba Parku Narodowego Ujście Warty w Chyrzynie jest zamknięta, to sam park jest dostępny dla zwiedzających. Trzeba jednak korzystać z wytyczonych szlaków turystycznych i przemieszczać w grupach stosownych liczebnością do przepisów.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku