°C

Prezydent oddał hołd zmarłym medykom

Fot. PAP/Albert Zawada
 

Prezydent Andrzej Duda oddał cześć zmarłym pracownikom służby zdrowia, którzy walczyli z pandemią. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia, którym towarzyszy Dzień Pracownika Służby Zdrowia.

Uroczystość odbyła się na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego, z asystą wojskową. Flaga Polski na maszcie została opuszczona do połowy.

Prezydent przypomniał, że w ciągu ostatniego roku straciliśmy 339 pracowników służby zdrowia, w tym 138 lekarzy, 138 pielęgniarek i pielęgniarzy, 19 położnych, 19 ratowników medycznych, 19 dentystów, 12 farmaceutów, a także kilkunastu pracowników innych zawodów medycznych – w tym felczerów i diagnostów laboratoryjnych.

„W walce z koronawirusem pełnili swoją służbę i w tej służbie – możemy śmiało powiedzieć – oddali swoje życie”

– mówił prezydent Duda.

Za walkę z pandemią podziękował lekarzom i pracownikom systemu ochrony zdrowia także premier Mateusz Morawiecki.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku