°C

Policjanci zatrzymali „zamaskowanego” maseczką złodzieja

Fot. Pixabay/Andrzej Rembowski
 

Policjanci z Sulęcina zatrzymali 28-latka odpowiedzialnego za kradzież sklepową w jednym z tamtejszych marketów budowlanych. W pozostaniu anonimowym nie pomogła mu maseczka na twarzy – poinformował w środę rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

Mężczyzna przyznał się do winy. Stając przed wymiarem sprawiedliwości może usłyszeć wyrok do pięciu lat więzienia – przekazał rzecznik.

28-letni mieszkaniec Sulęcina pod koniec marca br. postanowił udać się do jednego z tamtejszych sklepów budowlanych. Jako przykładny obywatel miał na twarzy maseczkę. Okazało się, że miała nie tylko chronić go przed wirusem, ale przede wszystkim zapewnić anonimowość.

„Mężczyzna wszedł bowiem w jedną z alejek marketu, upewnił się, że jest w niej sam i schował do saszetki kilka otwornic diamentowych o wartości ponad 500 zł. Zachowując pozory, rzeczywiście postanowił zakupić w sklepie towar, tyle że o wartości kilku zł”

– zrelacjonował Maludy.

Dodał, że mężczyzna zapomniał o monitoringu, który zarejestrował jego zachowanie w sklepie. Po analizie nagrania policjanci, mimo że złodziej miał częściowo zakrytą twarz, zidentyfikowali go i zatrzymali.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku