°C

Studenci UZ wsparciem dla szpitala covidowego w Zielonej Górze

Fot. Envato
 

Wojewoda lubuski apeluje do studentów Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego o wsparcie kadrowe szpitala covidowego w Zielonej Górze.

Władze uczelni otrzymały już pismo z prośbą o przesłanie listy studentów piątego i szóstego roku kierunku lekarskiego, którzy mogliby pomóc w opiece nad chorymi.

– Sytuacja jest bowiem poważna, w szpitalach covidowych przybywa pacjentów, w związku z tym szukamy także dodatkowego personelu medycznego – mówi Karol Zieleński, dyrektor Biura Wojewody Lubuskiego:

Karol Zieleński zapewnia, że żaden ze studentów kierunków medycznych nie będzie przymuszany do pracy w szpitalu covidowym. Jak podkreśla, ma to być wolontariat, a więc wszystko odbywać się będzie na zasadzie dobrowolności:

Władze Uniwersytetu Zielonogórskiego odpowiedziały już na prośbę wojewody i przesłały listę studentów Collegium Medicum, którzy mogliby wesprzeć kadrowo szpital covidowy w Zielonej Górze. Jak wylicza Ewa Sapeńko, rzeczniczka uczelni, w sumie jest to prawie 200 studentów różnych kierunków medycznych:

Jednym ze studentów kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Zielonogórskim, którzy zgłosili gotowość do pracy w szpitalu covidowym w Zielonej Górze, jest Bartłomiej Kwiatkowski. Jak mówi, nie miał żadnych wątpliwości, żeby pomóc w ten sposób w walce z koronawirusem:

Sylwia Malcher-Nowak, rzeczniczka Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, gdzie znajduje się także tymczasowy szpital covidowy, przyznaje, że sytuacja w tej placówce jest poważna, a chorych przybywa z dnia na dzień.

– Z tego też powodu rzeczywiście przyda nam się każda dodatkowa para rąk do pracy – dodaje:

A dzisiaj w województwie lubuskim Ministerstwo Zdrowia potwierdziło kolejnych 251 przypadków zarażenia koronawirusem.

 

 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku