°C

Wybory wójta Świdnicy jednak w maju!

fot. S. Kordyjalik
 

Pandemia koronawirusa znów pokrzyżowała wyborcze plany w gminie Świdnica.

Jak informuje Karol Zieleński, dyrektor biura wojewody lubuskiego, w najbliższą niedzielę mieszkańcy Świdnicy nie pójdą do urn, ponieważ data przedterminowych wyborów wójta gminy znów została przesunięta.

Pierwotnie głosowanie miało się odbyć 20 grudnia, potem zostało przesunięte na 24 stycznia, a następnie na 11 kwietnia. Teraz nowa data przedterminowych wyborów to niedziela, 9 maja:

Karol Zieleński podkreśla, że decyzja o przełożeniu przedterminowych wyborów wójta gminy Świdnica została podjęta przez premiera Mateusza Morawieckiego po konsultacji z Głównym Inspektorem Sanitarnym.

Przyczyną jest oczywiście trzecia fala pandemii koronawirusa i wciąż wysoka liczba zachorowań w naszym regionie:

W przedterminowych wyborach w gminie Świdnica startuje tylko jedna kandydatka – Izabela Mazurkiewicz, była zastępczyni zmarłego wójta Krzysztofa Stefańskiego. 

– Mam nadzieję, że głosowanie 9 maja jednak się odbędzie, bo chyba wszyscy są już zmęczeni takim nieustannym przekładaniem daty wyborów – mówi:

Przypomnijmy, że przedterminowe wybory w gminie Świdnica zostały ogłoszone jesienią ubiegłego roku po śmierci dotychczasowego wójta Krzysztofa Stefańskiego. Do czasu wybrania jego następcy gminą kierować będzie Bogdan Mucha – komisarz powołany przez prezesa Rady Ministrów.

 

 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku