°C

Czujność świebodzińskich policjantów zapobiegła tragedii

Fot. KWP w Gorzowie
 

Policjanci ze Świebodzina w porę zauważyli pożar, który wybuchł w kotłowni jednego z wielorodzinnych budynków. Dzięki ich szybkiej reakcji z piwnicy budynku udało się na czas ewakuować czterech nastolatków – poinformował w środę rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

Do tej niebezpiecznej sytuacji doszło w nocy z piątku na sobotę (2/3 kwietnia).

Patrolujący miasto policjanci zauważyli gęsty dym wydobywający się z piwnicy wielorodzinnego budynku. Okazało się, że w kotłowni budynku wybuchł pożar.

Funkcjonariusze wezwali strażaków, a w międzyczasie zaalarmowali mieszkańców, by wyszli z budynku. Okazało się jednak, że nie wszyscy go opuścili, gdyż w piwnicy zostało czterech nastolatków. Strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne wyprowadzili z niej chłopców w wieku 15-16 lat.

„Szczęśliwie byli oni w dość szczelnym pomieszczeniu i nic im się nie stało. Jeden z nich trafił na badania do szpitala z powodu zmniejszonej zawartości tlenu we krwi, ale szybko go opuścił”

– mówi Maludy z Wojewódzkiej Komendy Policji w Gorzowie.

Biegły z zakresu pożarnictwa ustalił, że przyczyną pożaru była awaria pieca w kotłowni.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku