°C

Tajwan: manewry na wypadek chińskiej inwazji

Keelung, miasto w północnym Tajwanie. Fot. Envato
 

Tajwan przeprowadzi komputerową symulację na wypadek inwazji - poinformowała dziś tamtejsza armia. Wcześniej u wybrzeży Tajwanu doszło do manewrów wojskowych Chin, w których uczestniczył chiński lotniskowiec. Pekin zapowiedział też, że tego typu manewry będą powtarzane.

 

Symulacja komputerowa ataku Chin na Tajwan ma zostać przeprowadzona w ostatnim tygodniu kwietnia. Manewry potrwają tydzień i będą pierwszą fazą największych dorocznych ćwiczeń na wyspie. Drugą część manewrów z wykorzystaniem broni ostrej zaplanowano na lipiec. W poniedziałek chińska marynarka wojenna poinformowała o manewrach z udziałem lotniskowca u wybrzeży Tajwanu, który Chińska Republika Ludowa uznaje za część własnego terytorium. Chiny zapowiedziały regularne manewry wojskowe w tym regionie.

Tymczasem chińskie samoloty zwiadowcze w ostatnich miesiącach nasiliły swoje działania na obszarze, który Tajwan uznaje za własną strefę identyfikacji powietrznej.

Sytuacją w Cieśnienie Tajwańskiej zaniepokojony jest Waszyngton. USA, choć formalnie nie utrzymują oficjalnych relacji dyplomatycznych z Tajwanem, są głównym źródłem uzbrojenia tajwańskiej armii.

 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku