°C

Sukces młodych ekonomistów z Zielonej Góry

Fot. A. Steciąg
 

Aż 450 uczniów z 29 szkół na terenie całego województwa lubuskiego wzięło udział w tegorocznej, 31. już edycji Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.

Do finału centralnego, odbywającego się w Serocku koło Warszawy, dostało się siedmiu reprezentantów I Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze, a największy sukces odniósł Kacper Hes, który został jednym z laureatów tegoroczny zawodów.

Jak mówi, to efekt wieloletnich przygotowań, bo ekonomią i gospodarką zainteresował się jeszcze w gimnazjum:

 

W tym roku tematem przewodnim Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej były wyzwania współczesnego rynku pracy.

– Zawsze staramy się, aby były to tematy aktualne, o których się dużo mówi i pisze. Tak też było i tym razem – mówi Jacek Grzelak z Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, jeden z organizatorów olimpiady na szczeblu wojewódzkim:

 

Z sukcesu młodych ekonomistów z I Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze cieszy się dyrektorka szkoły Ewa Habich.

Jak zaznacza, jest to tematyka, którą interesuje się coraz więcej uczniów i dlatego w Jedynce powstanie dla nich specjalna klasa akademicka:

 

Dodajmy, że w całej Polsce w tegorocznej edycji Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej wzięło udział ponad 10,5 tys. uczniów.

Uroczyste podsumowanie olimpiady na szczeblu okręgowym odbyło się dziś w zielonogórskiej Palmiarni. Więcej na ten temat w zakładce Popołudniówki Radia Zachód.

 

 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku