°C

Muzeum digitalizuje kroniki szkolne

fot. Muzeum Twierdzy Kostrzyn
 

Muzeum Twierdzy w Kostrzynie nad Odrą od początku swojego istnienia zajmuje się nie tylko badaniem historii miasta-twierdzy ale, wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom społeczności lokalnej, uwiecznia i bada niemilitarną historię miasta. Między innymi placówka gromadzi materiały powojennej przeszłości polskiego Kostrzyna.

– Jednym ze źródeł, do których sięgamy, są stare kroniki prowadzone przez szkoły, stowarzyszenia czy organizacje społeczne. Były w nich odnotowywane nie tylko wydarzenia w życiu danej placówki czy organizacji, ale również ważne wydarzenia miejskie. – Staramy się tym dokumentom nadać charakter cyfrowy – mówi Ryszard Skałba, dyrektor Muzeum Twierdzy Kostrzyn:

Po zeskanowaniu kroniki będą zwrócone szkole. Dyrektor Skałba przypomina, że kroniki były prowadzone nie tylko w szkołach, ale także w wielu zakładach pracy i placówkach kultury. W miarę dostępności również te dokumenty lat minionych Kostrzyna nad Odrą będą zdygitalizowane.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku