°C

Policja szuka sprawców napadu na stacji paliw

For. PAP/Łukasz Gągulski
 

Policjanci szukają sprawców napadu na jedną ze stacji paliw w Kostrzynie nad Odrą. Przestępcy sterroryzowali pracownicę i zabrali z kasy pieniądze z utargu – poinformował w poniedziałek rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

Do rozboju doszło wczesnym popołudniem w wielkanocną niedzielę. Do budynku stacji weszło dwóch zamaskowanych mężczyzn.

Jak przekazał rzecznik, jeden z nich szarpał pracownicę stacji i przewrócił na ziemię Drugi zabrał pieniądze. Potem obaj wybiegli ze stacji i odjechali z trzecim z mężczyzn czekającym na nich w samochodzie. Poszkodowanej nic poważnego się nie stało.

Na miejscu przestępstwa przez kilka godzin pracowali śledczy. Zabezpieczono ślady i nagrania z monitoringu obiektu; trwają inne czynności w tej sprawie. Policjanci ustalili, że przestępcy poruszali się kradzionym autem.

Zgodnie z Kodeksem karnym za rozbój grozi od dwóch do 12 lat więzienia.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku