°C

Świetny początek Stali! Gorzowianie wygrali na torze mistrzów kraju!

fot. Ryszard Rachlewicz
 

Żużlowcy Moich Bermudów Stali Gorzów pokonali na wyjeździe z Fogo Unię Leszno 48:42 na inaugurację PGE Ekstraligi 2021.

Gorzowski zespół poprowadził w tym spotkaniu II trener Piotr Paluch. Głównego szkoleniowca Stanisława Chomskiego zabrakło z powodu problemów z żołądkiem.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla Stali. W pierwszym wyścigu Szymon Woźniak przywiózł z Rafałem Karczmarzem 4:2. Gorzowską parę zdołał rozdzielić tylko Emil Sajfutdinow, a ostatni przyjechał Jaimon Lidsey.

Bieg juniorów także dla gorzowian. Zwyciężył Kamil Nowacki, a trzeci był Wiktor Jasiński. Drugi przyjechał Kacper Pludra, a ostatni Krzysztof Sadurski. Stal prowadziła 8:4.

Trzecia gonitwa na remis. Triumfował Jason Doyle, za nim gorzowianie: Anders Thomsen i Martin Vaculik, a stawkę zamknął Piotr Pawlicki. Było 11:7 dla gorzowian.

W czwartym biegu Stal dorzuciła kolejne 4:2 i wyszła na 15:9. Zwyciężył Bartosz Zmarzlik, a trzeci na mecie zameldował się Jasiński. Na mistrzem świata przyjechał Janusz Kołodziej, a ostatni był Krzysztof Sadurski.

Unia odniosła pierwsze biegowe zwycięstwo (4:2) dopiero w piątym wyścigu. Znów wygrał Doyle, za nim Zmarzlik, Lidsey i Karczmarz. Przewaga gorzowian zmalała do stanu 17:13.

Szósta gonitwa dla gorzowian. Wygrał ją Vaculik, przed Pawlickim, Woźniakiem i Pludrą. 4:2 dla Stali, która prowadziła w meczu 21:15.

Leszczynianie szybko odpowiedzieli. Parę Sajfutdinow-Kołodziej zdołał rozdzielić jedynie Thomsen. Ostatni przyjechał Nowacki. Było 23:19.

Stal przypomniała o sobie w ósmym biegu. Zwyciężył Zmarzlik, a trzeci dojechał Karczmarz. Drugi był Pawlicki, a ostatnio junior Unii – Sadurski. Stal prowadziła 27:21.

Gorzowianie powiększali swoją przewagę. Kolejny, dziewiąty wyścig to kolejne 4:2 dla „żółto-niebieskich”, którzy wyszli już na 31:23. Wygrał „Vacul”, za nim Sajfutdinow, Woźniak i Kołodziej.

W pierwszej odsłonie dziesiątej gonitwie na tor upadł Thomsen. Duńczyk został wykluczony z powtórki. W drugiej odsłonie „Byki” wygrały podwójnie i zbliżyły się do gorzowian już tylko na cztery punkty. Stal prowadziła 32:28. Wygrał Doyle, przed Sajfutdinowem (pojechał jak rezerwa taktyczna za Lidsey’a), a trzeci przyjechał Jasiński.

Bieg jedenasty na remis. Zwyciężył Zmarzlik, za nim leszczynianie: Sajfutdinow i Doyle. Ostatni przyjechał Woźniak. Było 35:31 dla Stali.

Dwunasty bieg to ważne, podwójne zwycięstwo gorzowian. Triumf Vaculika to żadne zaskoczenie, ale pozytywnym zaskoczeniem jest drugie miejsce młodzieżowca Nowackiego. Nie dość, że poradził on sobie z Pludrą, to przyjechał także przed Lidsey’em, który zamknął stawkę. Młody Australijczyk była jak do tej pory najsłabszy ogniwem w ekipie menadżera Piotra Barona. Stal wyszła na 40:32.

W pierwszej odsłonie trzynastej gonitwy na tor upadli Pawlicki i Karczmarz. Sędzia wykluczył tego pierwszego, więc Stal miała komfortową sytuację w powtórce. Ponadto Thomsen poradził sobie z Doyle’m, trzeci przyjechał Karczmarz i dało to kolejne 4:2 dla gorzowian, którzy przed wyścigami nominowanymi prowadzili już 44:34. To oznaczało, że tylko jakaś katastrofa mogła im odebrać tego dnia triumf na „Smoczyku”.

Czternasty bieg dla Unii. Leszczynianie, a konkretnie para Pawlicki-Kołodziej wygrała podwójnie. Trzeci był Woźniak, a ostatni Thomsen. Stal prowadziła 45:39 i potrzebowała tylko jednego „oczka” do wygranej, więc mogła sobie pozwolić również na porażkę 1:5 w ostatnim wyścigu.

Ostatecznie piętnasta gonitwa zakończyła się remisem. Wygrał Zmarzlik, przed Doyle’m i Sajfutdinowem, a stawkę zamknął Vaculik. Stal triumfowała w cały meczu 48:42. To bardzo cenna wygrana, bo przecież na torze aktualnych mistrzów kraju!

Punkty dla Unii: Sajfutdinow 12+2 (6), Kołodziej 5+1, Lidsey 1, Doyle 14+1 (6), Pawlicki 7, Sadurski 0, Pludra 3, Szlauderbach ns.

Dla Stali: Woźniak 6, Vaculik 10+1, Karczmarz 3, Zmarzlik 14, Thomsen 7, Jasiński 3, Nowacki 5+1, Birkemose ns.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku