°C

Trwa budowa wieży Kleista

UM Słubice
 

W Słubicach rozpoczęła się budowa wieży widokowej. Budowla będzie nawiązywać do Wieży Kleista, która przed II wojną światową stała w tym miejscu. Oczywiście, współczesna budowla będzie zupełnie inna, choć nadal będzie nosić imię Ewalda von Kleista, poety i oficera pruskiej armii, który doznał ciężkich ran w bitwie pod Kunowicami i zmarł 24 sierpnia 1759 roku we Frankfurcie nad Odrą.

– Budowa Wieży Kleista jest kontynuacją projektu, w ramach którego, we Frankfurcie odbudowano Dom Bolfrasa – przypomina Mariusz Olejniczak, burmistrz Słubic.

Trzydziestometrowa wieża będzie gotowa za 2 – 3 miesiące. Wówczas inwestor przystąpi do rozbudowy infrastruktury towarzyszącej. Powstanie więc plac zabaw, mała architektura parkowa, ścieżki zdrowia, toaleta. 85 proc. inwestycji to dofinansowanie unijne. Miasto będzie musiało dołożyć jeszcze 2 mln złotych.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku