°C

Rusza PGE Ekstraliga 2021. Falubaz walczy dziś w Toruniu!

fot. Maciej Noskowicz
 

W pierwszym meczu w PGE Ekstralidze 2021 Marwis.pl Falubaz Zielona Góra zmierzy się dziś na wyjeździe z eWinner Apatorem Toruń. Oba zespoły mają - według fachowców - walczyć o utrzymanie w lidze więc dzisiejszy pojedynek jest dla nich bardzo ważny.

Apator to beniaminek Ekstraligi, po awansie zostawił w składzie australijskich braci Holderów i Tobiasza Musielaka, a do zespołu wrócili Adrian Miedziński i Paweł Przedpełski. Zatrudniono też na pozycję U24 znakomitego Brytyjczyka Robert Lamberta.

Menedżer Apatora Tomasz Bajerski mówił w RZG w tygodniu, że ze składu jest zadowolony:

Jaką opinię Bajerski wyraża o typowaniach eksperckich mówiących, że jego zespół to dół tabeli i walka o utrzymanie?:

Jeśli chodzi o Falubaz to przede wszystkim stracił na rzecz Stali Gorzów Martina Vaculika, odszedł też Michael Jepsen Jensen, a w ich miejsce pozyskano Mateja Zagara i Maxa Fricke’a, którzy – jeśli Falubaz chce wygrywać mecze – muszą w każdym meczu przywozić dwucyfrówki. Nadal w składzie są Patryk Dudek i Piotr Protasiewicz.

Dudek po słabym sezonie dogadał się z uznawanym za najlepszego tunera świata Ryszardem Kowalski i część motocykli będzie miał od niego. Protasiewicz twierdzi, że chce być jednym z liderów zespołu.

Formacja U24 to młodziutcy Damian Pawliczak i Jan Kvech oraz kontuzjowany Mateusz Tonder, który ma wrócić dopiero za półtora miesiąca.

Zdecydowanie najsłabiej w Falubazie natomiast wypada ocena juniorów – bez ich punktów Falubaz będzie miał kłopoty z wygrywaniem.

Tymczasem trener Piotr Żyto przed meczem z Apatorem podglądał Apator w sparingach, zwłaszcza ten na MotoArenie i przed meczem mówi tak:

Patryk Dudek zauważa, że mimo niewielu startów przedsezonowych(miał przerwę, bo chorował na covid) jest w dobrej formie:

No to jeszcze zapytajmy Dudka o mecz w Toruniu:

I o cały sezon Falubazu:

Dzisiejszy mecz Apator – Falubaz rozpoczyna się o 16:30 – na transmisję zapraszamy do Radia Zielona Góra i Radia Zachód!

 

 

 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku