°C

Archeolodzy kopią w Czarnowie

fot. Muzeum Twierdzy Kostrzyn
 

Archeolodzy z Muzeum Twierdzy Kostrzyn prowadzą na terenie gminy Górzyca, a konkretnie w pobliżu wsi Czarnów, stały nadzór archeologiczny nad robotami ziemnymi wykonywanymi na trasie przebiegu rurociągu. Udało się zakończyć prace na jednym ze stanowisk, gdzie odkryto pozostałości dwóch rozległych osad z okresu wpływów rzymskich i związanej z ludnością kultury łużyckiej oraz cmentarzyska z grobami ciałopalnymi z okresu wpływów rzymskich.

– Znaleźliśmy sporo obiektów archeologicznych: paleniska, dołki posłupowe, jamy, ziemianki oraz groby ciałopalne – informuje Ryszard Skałuba, dyrektor Muzeum Twierdzy Kostrzyn.

Z przeprowadzonych prac powstanie dokumentacja opisowa, a przedmioty wykopane pod Czarnowem będą poddane konserwacji i inwentaryzacji. Po zakończeniu tych prac będą prezentowane w kostrzyńskim muzeum.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku