°C

Zastal – Spójnia 2-0; mecz nr 2 niemal kopią poprzedniego

fot. Jacek Białogłowy
 

Enea Zastal BC Zielona Góra blisko półfinału PLK - dziś Zastal po raz drugi pokonał Spójnię Stargard 89-74 i prowadzi w serii 2-0. Jeśli 5 kwietnia wygra 3 mecz awansuje do najlepszej czwórki PLK.

Pierwsza połowa meczu mocno przypominała spotkanie nr 1. Spójnia agresywna i skuteczna, Zastal pudłujący na potęgę i kontrola wyniku przez gości.

Po I kwarcie Spójnia znakomicie prowadzona przez Jaya Threata wygrywała 23-15.

Po drugiej kwarcie to prowadzenie urosło do 12 punktów, 30-42. Było to między innymi efektem faktu, że Zastalowi nie wpadało niemal nic z obwodu(mistrz Polski trafił jeden rzut na 10 oddanych) no i gospodarze dawali sporo swobody przyjezdnym. 

Threat do przerwy trafił 14 punktów i rozdał 6 asyst! Nawet słaby we wtorek Faust zapakował Zastalowi dwie trójki. W Zastalu szarpali Groselle i Koszarek, próbował przełamać się Frejmanis, ale kiepsko wyglądała postawa faworyta serii. 

W III kwarcie w końcu Zastal się obudził. Przegrywał początkowo 38-48, ale zrobił serię 16-2 i po trójce Frejmanisa wyszedł na prowadzenie 54-50! Dużo dobrego dla zespołu robili w tym czasie Bowlin i Richard, w każdym razie mistrz był przede wszystkim skuteczniejszy. 

Tyle, że po świetnej serii dał dwa prezenty rywalom(kroki i fatalne podanie) i teraz Spójnia poczęstowała Zastal serią 7-0. Kwarta skończyła się trójką Richarda oddaną niemal równo z syreną i po 30 minutach było 57-57. 

W 34 minucie Zastal odskoczył na 70-60 po świetnych akcjach Koszarka, wsadzie Grosella i kolejnej trójce Richarda. Trener gości wziął czas, ale nic to nie dało – Zastal grał w końcu swoje, a Spójnia oddychała rękawami. Na 4 minuty przed końcem zielonogórzanie prowadzili już 80-63 i mecz spokojnie wygrali ostatecznie 15 punktami.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku