°C

Autostrada A2 wydłuży się o ponad 30 km

Fot. Kolanin - Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2531000 (cropped)
 

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na realizację dwóch odcinków: Malinowiec - Łukowisko oraz Swory - Biała Podlaska. Odcinki te mają odpowiednio 18 i 14 kilometrów długości, a ich budowa będzie kosztowała około miliarda złotych.

Jak mówił podczas uroczystości minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, finansowanie jest możliwe dzięki powiększeniu budżetu Krajowego Programu Drogowego. Decyzja w tej sprawie zapadła w 2017 roku:

Na obu odcinkach kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Powstaną miejsca obsługi podróżnych i węzły drogowe, w tym węzeł Łukowisko, który połączy autostradę A2 z drogą Via Carpatia.

Jak mówi Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad Tomasz Żuchowski, obie inwestycje będą gotowe pod koniec 2024 roku:

Docelowo autostrada A2 zostanie doprowadzona do wschodniej granicy naszego państwa. Nastąpi to w 2025 roku.

Autostrada A2 wydłuży się o ponad 30 km Radio Zachód


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku