°C

Pościg za nietrzeźwym kierowcą. Policjanci użyli broni

Fot. KWP w Gorzowie Wielkopolskim
 

Policjanci ze Słubic zatrzymali 38-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i próbował im uciec. Podczas pościgu funkcjonariusze użyli broni służbowej. Nikomu nic się nie stało – poinformowała w czwartek Magdalena Jankowska z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach. Do zdarzenia doszło 31 marca po południu.

Patrol drogówki ze słubickiej komendy chciał zatrzymać do rutynowej kontroli kierowcę BMW. Ten jednak nie zareagował na dawane mu sygnały, wcisnął pedał gazu i zaczął uciekać ulicami miasta. Jechał z dużą prędkością, stwarzając zagrożenie dla osób postronnych.

By jak najszybciej przerwać niebezpieczną ucieczkę kierowcy bmw, policjanci oddali strzały mające na celu unieruchomienie jego pojazdu. W końcu funkcjonariuszom udało się zatrzymać mężczyznę. Wraz z nim jechał jego znajomy.

„38-latek siedzący za kierowcą bmw miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, pobrano od niego również krew do badania na obecność narkotyków. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. O ich treści zadecyduje prokurator”

– powiedziała Jankowska.

Za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli grozi do pięciu lat więzienia, a za jazdę w stanie nietrzeźwym do dwóch. Nie wykluczone jednak, że tym przypadku z uwagi na przebieg pościgu lista zarzutów wobec 38-latka może być dłuższa.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku