°C

Zbierają pieniądze dla chorego strażaka

fot. R. Waldun
 

Trwa społeczna kampania pomocy dla Krzysztofa Barczuka. To emerytowany strażak OSP Trzemeszno w gminie Sulęcin. Mieszkający w Grochowie druh znany jest nie tylko ze swej aktywności zawodowej, ale i z pasji muzycznej, którą realizuje w Orkiestrze Dętej w Grochowie. Niestety, Krzysztof Barczak od początku roku zmaga się z chorobą. Miał problemy z płucami, jego stan zdrowia nadwyrężyła cukrzyca, a następnie COVID-19. Leżał w szpitalach w Torzymiu, Słubicach i Sulęcinie, gdzie amputowano mu nogę.

– Musimy dostosować dom do nowych potrzeb, aby tato mógł się w nim swobodnie poruszać – mówi Ewa, córka Krzysztofa Barczuka.

Ponieważ dalsze leczenie i rehabilitacja są kosztowne, strażacy z OSP Trzemeszno, przyjaciele i rodzina zorganizowali zbiórkę, by pomóc Krzysztofowi Barczukowi.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku