°C

Drony pomogą policji pilnować bezpieczeństwa na drogach [WIDEO]

 

Lubuscy policjanci zaczęli obserwować zachowania kierowców i pieszych z wykorzystaniem drona. Jak wskazał Mateusz Sławek z zespołu prasowego lubuskiej policji, celem akcji jest jeszcze skuteczniejsze tropienie piratów drogowych.

„Nasi policjanci ruchu drogowego będą teraz stale korzystać z dronów, by móc jeszcze skuteczniej zwalczać drogowych piratów i zapewniać bezpieczeństwo podróżnym na terenie całego województwa”

– zapowiedziała Sławek.

Pierwszy raz lubuska „drogówka” wykorzystała drona w piątek (26 marca br.). Latał on nad głównymi ulicami w Gorzowie. Policjanci skupiali się na bezpieczeństwie pieszych w rejonach przeznaczonych dla nich przejść.

„Dzięki, posiadającej 30-krotny zoom kamerze na dronie, mundurowi są w stanie dostrzec niebezpieczne zachowania kierowców i pieszych z dużej wysokości. Gdy ujawnią przypadek łamania przepisów, informują o tym najbliższy zmotoryzowany patrol, który może szybko wyciągnąć konsekwencje wobec sprawcy”

– wyjaśnił Sławek.

Dodał, że drony dołączają teraz do „arsenału” policjantów ruchu drogowego, czyli nieoznakowanych radiowozów z videorejestratorami, szybkich motocykli czy ręcznych radarów oraz testerów alkoholu i narkotyków.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku