°C

Kanał Sueski odblokowany. Kontenerowiec „Ever Given” zepchnięty z mielizny

Fot. PAP/EPA/MAXAR TECHNOLOGIES HANDOUT
 

Kontenerowiec "Ever Given" został zepchnięty z mielizny na Kanale Sueskim. O sukcesie poinformowała na Twitterze morska agencja transportowa Inchcape Shipping.

W tej chwili zabezpieczany jest ładunek statku, a zarząd Kanału Sueskiego zadecyduje o dalszych krokach.

W wtorek „Ever Given”, pływający pod panamską banderą, wszedł na mieliznę, odwrócił się bokiem i utknął przy południowym wejściu do Kanału. Przyczyną zdarzenia mogły być błędy techniczne lub ludzkie, jak również silny wiatr. Prace nad udrożnieniem kanału trwają bez przerwy, ale nie można określić, kiedy przepłynięcie tą drogą wodną znów będzie możliwe.

Wskutek zablokowania Kanału Sueskiego kolejka statków, oczekujących na możliwość przepłynięcia tą trasą, przekroczyła 300 jednostek.

Kanał Sueski odblokowany. Kontenerowiec "Ever Given" zepchnięty z mielizny Radio Zachód

⬆ Fot. PAP/EPA/MAXAR TECHNOLOGIES HANDOUT


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku