°C

Zbąszynek zagłębiem fotowoltaiki

Fot. PGE Energia Odnawialna
 

W gminie Zbąszynek powstaje coraz więcej obiektów, na których instalowane są solary słoneczne. Dotyczy to zarówno firm, jak i obiektów prywatnych. Instalacje fotowoltaiczne o zdecydowanie większej mocy budują inwestorzy na terenach dzierżawionych od rolników.

– W sumie, w naszej gminie, mamy już instalacje fotowoltaiczne o mocy 80 megawatów – informuje Wiesław Czyczerski, burmistrz Zbąszynka.

Burmistrz Wiesław Czyczerski wskazuje, że niezrozumiałym jest fakt ciągłego zaliczania gruntów, na których budowane są farmy fotowoltaiczne, do terenów rolniczych. Ich przeznaczenie zostało trwale zmienione i w przepisach też należałoby to tak ująć.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku