°C

Sprawdzenie gotowości żołnierzy przed wyjazdem do Afganistanu

fot. st.chor.szt. Rafał Mniedło
 

4. Zielonogórski Pułk Przeciwlotniczy z Czerwieńska poddany został certyfikacji. Jest to sprawdzian gotowości żołnierzy do wyjazdu w ramach kolejnej zmiany do Afganistanu.

Certyfikacja XIV zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego odbywa się na poligonie w Wędrzynie. To ostatni etap sprawdzenia wojsk do wyjazdu poza granice państwa.

O półrocznych przygotowaniach do misji mówi dowódca kontyngentu pułkownik Tomasz Kowalczykiewicz:

– Sprawdzono i oceniono warianty działań, z którymi żołnierze mogą się spotkać podczas wykonywania zadań na misji. Były to między innymi procedury ochrony bazy czy prowadzenia patroli – mówi podporucznik Piotr Zubaszewski z plutonu ochrony:

Lubuscy żołnierze zadania w Afganistanie wykonywać będą wspólnie z sojusznikami z NATO.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku