°C

Spadł z peronu na tory. Uratował go policjant po służbie

Fot. KPP w Świebodzinie
 

Na stacji PKP w Świebodzinie doszło przed weekendem do niebezpiecznej sytuacji. Na tory spadł z peronu pijany mężczyzna, a do stacji dojeżdżał właśnie pociąg. Na pomoc ruszył mu będący po służbie policjant - poinformował we wtorek rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

„Gdyby nie natychmiastowa reakcja policjanta nie wiadomo, jaki byłby finał tego zdarzenia. Po zabraniu mężczyzny z torów funkcjonariusz zaprowadził go do poczekalni, z której patrol policji zawiózł go izby wytrzeźwień”

– powiedział Maludy.

Do zdarzenia doszło w piątek. Czekający na swój pociąg na stacji PKP zastępca naczelnika prewencji krośnieńskiej komendy asp. sztab. Marek Żelek zauważył zataczającego się mężczyznę, który w pewnym momencie stracił równowagę i spadł z peronu na torowisko. Nie był on w stanie samodzielnie się podnieść.

„Marek Żelek widząc w oddali światła nadjeżdżającego pociągu od razu zeskoczył z peronu i wyniósł mężczyznę z torów. Policjantowi pomógł inny ze świadków tej sytuacji, który zabrał z torowiska bagaż należący do nietrzeźwego mężczyzny”

– zrelacjonował rzecznik.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku