°C

Chcieli oszukać 86-latka na ponad 70 tys. zł. Rodzina i policjant udaremnili to

Fot. Lubuska Policja
 

86-latek z Kargowej omal nie stracił ponad 70 tys. zł po tym, jak zadzwonił do niego oszust podający się za policjanta. Seniora przed utratą oszczędności uchroniła chwila refleksji, kontakt z rodziną i szybka reakcja policjanta – poinformowała we wtorek Małgorzata Barska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Do tej sytuacji doszło w ubiegłym tygodniu. Do seniora z Kargowej zatelefonował mężczyzna podający się za policjanta i namówił do przelania oszczędności na konto w innym banku pod pozorem uchronienia ich przed szajką oszustów działającą w jego obecnym banku.

Oszust polecił, by dla „bezpieczeństwa” numer telefonu do potwierdzania transakcji był taki sam jak numer telefonu rzekomego policjanta. Kargowianin zaufał przestępcy i przelał ponad 70 tys. zł na konto założone w innym banku. Kilka minut po zleceniu przelewu starszy pan powiedział o tym rodzinie, a ta skontaktowała się z posterunkiem w Kargowej.

„Policjant przyjmujący zgłoszenie natychmiast zawiadomił oba banki o próbie kradzieży pieniędzy z konta i przelew bankowy został zablokowany. Dzięki szybkiemu działaniu policjanta i rozważności rodziny senior nie stracił oszczędności całego życia”

– powiedziała Barska.

Na kanwie tej sytuacji, policjanci kolejny raz ostrzegają osoby starsze przed oszustami, którzy usiłują wyłudzać od nich pieniądze podając się za członka rodziny w kłopotach lub za policjanta. Apelują też do ich rodzin o przypominanie o tym swoim bliskim.

„Policjanci nigdy nie polecają zakładać kont i przelewać na nie pieniędzy, czy też przekazywać ich w inny sposób”

– zaznaczyła Barska.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku