°C

Łukasz Mejza nowym posłem

Fot. Sejm RP/YouTube
 

Na początku dzisiejszego posiedzenia sejmu odbyło się ślubowanie poselskie Łukasza Mejzy. Zajął on miejsce Jolanty Fedak. Do tej pory Mejza nie zadeklarował przynależności do żadnego z klubów poselskich. Na razie będzie posłem niezrzeszonym.

Wcześniej Łukasz Mejza był radnym lubuskiego sejmiku. Szefował klubowi Bezpartyjnych Samorządowców. W ostatnich wyborach do sejmu startował z list PSL. Uzyskał drugi wynik (10 490 głosów) po Jolancie Fedak.

Jolanta Fedak zmarła 31 grudnia 2020 roku w wieku 60 lat. Była posłanką obecnej kadencji wybraną z listy PSL. W rządzie Donalda Tuska była szefową resortu pracy i polityki społecznej (w latach 2007-11). Według przepisów, mandat po zmarłym pośle obejmuje kandydat z kolejnym wynikiem na tej samej liście z wyborów do sejmu.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku