°C

Skwierzyna i czyste powietrze

fot. S. Kordyjalik
 

W urzędzie miejskim w Skwierzynie utworzony został punkt konsultacyjny programu „Czyste powietrze”. To efekt porozumienia pomiędzy burmistrzem Skwierzyny a prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze. W ramach programu można otrzymać dofinansowanie między innymi do wymiany źródeł ciepła, przyłączy, instalacji, ogrzewania elektrycznego czy ocieplenia budynku.

– Zabieramy się poważnie za tę sprawę, bo chcemy być gminą czystą i atrakcyjną turystycznie – tłumaczy Lesław Hołownia, burmistrz Skwierzyny:

Warto dodać, że Skwierzyna bierze też udział w programie „Moja woda”, który ma na celu ochronę zasobów wody poprzez zwiększenie retencji na terenie posesji przy budynkach jednorodzinnych oraz wykorzystywanie zgromadzonej wody opadowej i roztopowej.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku