°C

Tragiczny finał pożaru domu w Książu Śląskim

Fot. Straż Pożarna Nowa Sól/Facebook
 

W nocy we wsi Książ Śląski w pow. nowosolskim strażacy gasili pożar domu jednorodzinnego. Po zakończeniu akcji w jednym z jego pomieszczeń znaleźli zwłoki mieszkającego tam 67-latka – poinformowała Justyna Sęczkowska z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do służb w piątek (12 marca br.), po północy. Kiedy strażacy dojechali na miejsce dom stał już w płomieniach. Po ugaszeniu pożaru w budynku znaleziono zwłoki mężczyzny, który tam mieszkał.

„Jak zawsze w takich sytuacjach przyczynę zgonu poznamy po sekcji, którą zarządził prokurator. Wówczas będzie wiadomo, czy 67-latek zginął w pożarze, czy też przyczyna jego śmieci była inna – np. związana ze stanem zdrowia”

– powiedziała Sęczkowska.

Dodała, że ustaleniem przyczyny pożaru zajmuje się biegły z zakresu pożarnictwa powołany przez policję. Śledztwo ws. tragedii nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Nowej Soli.

 

Tragiczny pożar w powiecie nowosolskim. W nocy 12 marca 2021 roku około godziny 0:30 zostaliśmy wezwani do pożaru…

Opublikowany przez Straż Pożarna Nowa Sól Piątek, 12 marca 2021


- KAMPANIA SPOŁECZNA -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku