°C

Po kłótni ostrzelał pojazd sąsiada z wiatrówki. Odpowie przed sądem

Fot. KWP w Gorzowie
 

58-latek pokłócił się z sąsiadem i złość wyładowywał na jego samochodzie. Dwukrotnie go uszkodził. Wpadł dzięki monitoringowi, na którym było widać jak strzela do pojazdu z rewolweru-wiatrówki - poinformował Marcin Ruciński z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie.

„Za niszczenie mienia Kodeks karny przewiduje od trzech miesięcy do lat pięciu lat więzienia. Sąd najczęściej nakłada również obowiązek naprawienia szkody. W tym przypadku na poczet kary zabezpieczono auto podejrzanego”

– powiedział Ruciński.

Mieszkańcowi jednej z miejscowości niedaleko Świebodzina dwukrotnie uszkodzono auto. Za pierwszym razem nie udało się ustalić sprawcy, a łączne straty oszacował on na ponad 10 tys. zł. Pomny tego mężczyzna zainstalował na swojej posesji monitoring i to on przyczynił się do ujęcia sprawcy.

Na nagraniu z monitoringu widać jak przed posesję pokrzywdzonego podjeżdża auto, z którego podejrzany wystawił wiatrówkę i ostrzelał samochód uszkadzając w nim szyby, a następnie odjechał.

Dysponując tym materiałem policjanci szybko dotarli do sprawcy i go zatrzymali. Okazał się nim sąsiad pokrzywdzonego.

„58-latek przyznał się, że dwukrotnie przy użyciu wiatrówkowego rewolweru uszkodził auto sąsiada, a powodem jego agresji miał być konflikt między nimi. Teraz będzie tłumaczył się przed sądem”

– zakończył Ruciński.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku