°C

Posiadał narkotyki, zaatakował policjantów, siedzi w areszcie

Fot. KWP w Gorzowie
 

Na trzy miesiące został aresztowany 43-latek z Lubska podejrzany o posiadanie narkotyków. Mężczyzna był agresywny wobec policjantów, którzy chcieli go zatrzymać, m.in. poszczuł na nich swojego psa – poinformowała w czwartek Aneta Berestecka z Komendy Powiatowej Policji w Żarach.

„Dlatego mężczyzna odpowie nie tylko za posiadanie narkotyków, ale również za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza”

– przekazała Berestecka.

Za posiadanie znacznych ilości narkotyków mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia. Sąd może jednak karę zaostrzyć, gdyż w przypadku przestępstw narkotykowych jest recydywistą. Drugi z zarzutów, który usłyszał jest zagrożony karą do trzech lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania 43-latka doszło w ubiegłym tygodniu w Lubsku, w pow. żarskim. Kryminalni z tamtejszego komisariatu ustalili, że może on mieć w mieszkaniu znaczne ilości zabronionych substancji. Kiedy przyszli do niego na przeszukanie mężczyzna był agresywny i poszczuł na nich swojego psa.

„43-latek próbował uciekać, odepchnął i kopnął funkcjonariusza, a także szczuł swego psa w wyniku czego jeden z interweniujących policjantów został ugryziony. Na szczęście niegroźnie”

– powiedziała policjantka.

Dodała, że podejrzany nic nie wskórał, gdyż został obezwładniony. Podczas przeszukania policjanci znaleźli w jego mieszkaniu marihuanę, metamfetaminę, heroinę i tabletki ecstasy.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku