°C

Jubileusz 150. rocznicy kolei w Grunbergu

Fot.: M. Bonisławski
 

Będzie parowóz T3, iluminacja świetlna czy wystawa fotograficzna pod chmurką. Znamy pierwsze szczegóły 150. rocznicy kolei w dawnym Grunbergu, czyli obecnej Zielonej Górze.

W 1871 roku, dzięki połączeniu z Legnicy do Szczecina, niemiecki Grunberg pojawił się na mapie kolejowej regionu. Z tej okazji, w pierwszy weekend października tego roku, zostanie zorganizowany uroczysty jubileusz, w Parku Kolei Szprotawskiej przy ulicy Morwowej. Jedną z atrakcji będzie parowóz T3:

Tłumaczy Mieczysław Bonisławski, z Klubu Miłośników Kolei Szprotawskiej. Pojawi się ponadto wystawa fotograficzna pod chmurką. Zielonogórzanie zobaczą 150 zdjęć, bezpośrednio odnoszących się do historii kolei w naszym mieście:

Wydarzenie odbędzie się w dniach 1-3 października. Organizatorzy czekają jeszcze tylko na pozwolenie od magistratu na zorganizowanie jubileuszu.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku