°C

KAS zablokowała konta jednej z firm w Zielonej Górze

Fot. Krajowa Administracja Skarbowa
 

Lubuski Urząd Celno-Skarbowy zablokował konta bankowe jednej z zielonogórskich firm, w której wykryto oszustwa podatkowe na kwotę 1,6 mln zł, wynikające z niewykazywania części obrotów – wskazała w piątek rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze Ewa Markowicz.

Rzeczniczka wyjaśniła, że szybkie blokowanie środków na kontach bankowych jest możliwe dzięki wprowadzonym ustawą w 2017 r. regulacjom, które pozwalają szefowi KAS wydać taką decyzję.

„To bardzo skuteczne narzędzie w walce z oszukującymi system podatkowy przedsiębiorcami. Ten mechanizm został zastosowany wobec firmy z Zielonej Góry zajmującej się hurtową sprzedażą odzieży, która nie wykazywała części swoich obrotów” – powiedziała Markowicz.

Dodała, że na podstawie postanowienia wydanego przez Prokuraturę Okręgową w Zielonej Górze przez KAS zostały jednocześnie zabezpieczone dokumenty w trzech lokalizacjach.

„Była to dokumentacja księgowa, specyfikacje towarowe i inne dokumenty związane z działalnością spółki. Przesłuchano także świadków. Na kontach spółki udało się zablokować ponad 100 tys. zł na poczet uszczupleń, które wstępnie szacowane są na 1,6 mln zł. W firmie trwa kontrola celno-skarbowa” – dodała rzeczniczka.

W ub. roku w woj. lubuskim na wniosek naczelnika Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego szef KAS wydał decyzje o blokadzie 25 rachunków, a w tym roku tylko w ciągu dwóch miesięcy zablokowano 27 kont nieuczciwych przedsiębiorców.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku