°C

IBRIS: 94 proc. zielonogórzan zadowolonych z życia w mieście

dron RZG
 

Aż 94 procent mieszkańców Zielonej Góry jest zadowolonych z mieszkania w nim – takie wnioski płyną z badania pracowni IBRIS, które przeprowadziło badania miast wojewódzkich. Wyniki badań opublikowała „Rzeczpospolita”.

Badanych zapytano również o to: czy w moim lepiej żyje się lepiej czy gorzej niż w innych i jak oceniasz prezydenta twojego miasta? W pierwszym przypadku pozytywnie wypowiedziało się aż 50 procent mieszkańców, natomiast w pytaniu o prezydenta odpowiedź „dobrze”, wskazało aż 74 procent respondentów.

Filip Gryko, radny prezydenckiego klubu Zielona Razem zauważa, że takie wyniki świadczą o prowadzeniu racjonalnej i skutecznej polityki władz miasta:

W badaniu IBRIS zielonogórzanie bardzo wysoko ocenili transport publiczny. Trochę niżej bezpieczeństwo, a najgorzej służbę zdrowia.

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku