°C

Tak – pieniądzom na zdrowie, nie – na inne cele – mówi opozycja w sejmiku

fot. Daniel Sawicki
 

Radni opozycji odrzucają oskarżenie, że są przeciw przeznaczaniu pieniędzy na służbę zdrowia. Na dzisiejszej konferencji prasowej przedstawiciele Samorządowego Lubuskiego i Bezpartyjnych Samorządowców wyjaśniali, dlaczego byli przeciwni uchwale zmieniającej budżet województwa.

Przypomnijmy, że po zablokowaniu uchwały przez opozycję rządzący województwem zarzucili opozycji igraniem ze zdrowiem i życiem mieszkańców województwa.

Tymczasem radna Aleksandra Mrozek przypomniała dziś, że podczas poniedziałkowej sesji dwukrotnie wskazywała na zapisy uchwały, które wzbudzały wątpliwości:

Radny Edward Fedko poinformował, że radni opozycji skierowali już do zarządu województwa wniosek o przygotowanie uchwały pozwalającej przekazać pieniądze na lubuską służbę zdrowia:

Radny Wacław Maciuszonek wskazywał, że uchwała o zmianach w budżecie województwa nie dotarła w porę na komisję budżetu:

Przypomnijmy, że do biura sejmiku wpłynął już wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji sejmiku, na której ponownie będzie procedowana uchwała w sprawie zmian w budżecie województwa.

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku