°C

Koalicja bez większości i bez zmian

fot. Daniel Sawicki
 

- Gdybym chciał, to pani marszałek Polak nie byłaby marszałkiem – powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej przewodniczący lubuskiej Platformy Obywatelskiej Waldemar Sługocki. Konferencja z liderami PSL i LEWICY została zwołana w celu pokazania jedności koalicji rządzącej woj. lubuskim i zakończenia dyskusji o możliwej zmianie w Zarządzie Województwa.

Przewodniczący PO pytany o zaproszenie do współrządzenia innych podmiotów sejmikowych zdecydowanie odrzucił taką możliwość.

Jednocześnie Waldemar Sługocki odniósł się do poniedziałkowego zablokowanego przez opozycję głosowania nad zmianami w budżecie województwa. Głosowanie potwierdziło brak sejmikowej większości niezbędnej do zarządzania regionem:

Stanisław Tomczyszyn, prezes lubuskich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego, podkreślił, że samorząd to nie partyjniactwo i zaapelował do wszystkich podmiotów politycznych o rozwagę podczas sejmikowych głosowań:

Poseł Bogusław Wontor, przewodniczący Rady Wojewódzkiej SLD, potwierdził jedność poglądów koalicyjnych:

Przypomnijmy, że koalicja PO-PSL-SLD liczy 15 radnych i nie posiada większości w sejmiku lubuskim.

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku