°C

Rozbierali markowe motocykle na części. Czterech paserów z zarzutami

Fot. KWP w Gorzowie
 

Policjanci z Sulęcina udaremnili nielegalny obrót częściami markowych motocykli o wartości ponad 180 tys. zł. Zarzuty paserstwa usłyszało czterech mężczyzn. Grozi im do pięciu lat więzienia – poinformowała we wtorek Klaudia Biernacka z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie.

Śledczy ustalili, że motocykle pochodziły z kradzieży na terenie Niemiec oraz Belgii. Łupem złodziei padały takie marki jak Honda, Kawasaki, Yamaha i Suzuki.

„W ubiegłym tygodniu, dzięki informacji przekazanej z Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku, funkcjonariusze na gorącym uczynku zatrzymali cztery osoby, podczas rozkręcania pochodzących z kradzieży motocykli. Tzw. dziupla znajdowała się na terenie gminy Torzym”

– powiedziała Biernacka.

Na terenie posesji funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt elementów takich jak ramy, silniki, koła i inne części z sześciu motocykli. Kolejny – siódmy pojazd miał właśnie zostać rozkręcony. Jeden z zatrzymanych mężczyzn usłyszał również zarzut posiadania narkotyków.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku