°C

Jutro początek próbnych matur

Fot. Envato
 

Jutro w całym kraju rozpoczynają się próbne matury organizowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Egzaminy nie są obowiązkowe.

„Uczniowie napiszą je w szkołach” – mówi minister edukacji nauki Przemysław Czarnek:

„[Próbne matury] odbywają się tradycyjnie stacjonarnie w szkołach. Mimo pandemii koronawirusa jest możliwość zorganizowania ich także w województwie warmińsko-mazurskim. A więc będziemy mieli tradycyjne próbne egzaminy – tak, jak każdego roku”

– mówi minister.

Ci, którzy do szkół nie przyjdą, bo na przykład przebywają na kwarantannie, będą mogli pobrać ze strony Centralnej Komisji Egzaminacyjnej arkusze z zadaniami. Jutro uczniowie napiszą egzamin z języka polskiego, w czwartek – z matematyki, a w piątek z języka angielskiego. Kolejne sprawdziany będą odbywać się zgodnie z harmonogramem i zakończą się 16 marca.

„Sprawdziany będą przeprowadzone w ścisłym reżimie sanitarnym” – mówi dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik:

„Sprawdziany będą przeprowadzone w ścisłym reżimie sanitarnym” – mówi dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik. „Sprowadzają się do czterech podstawowych zasad, które obowiązują w przestrzeni publicznej od roku: dystans, dezynfekcja, maseczki, dodatkowo w budynkach wietrzenie sal, w których egzaminy są przeprowadzane. Więc tutaj zasady nie odbiegają od zasad, które obowiązywały w trakcie egzaminów w ubiegłym roku i na tegorocznych egzaminach zawodowych”

– mówi Marcin Smolik

W tym roku matury rozpoczną się 4 i potrwają do 27 maja. Egzaminy ustne, ze względu na sytuację epidemiczną, nie będą obowiązkowe.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku