°C

W woj. lubuskim zaszczepiono dotychczas 82 tys. osób

Fot. PAP/EPA/Attila Balazs
 

W woj. lubuskim przeciw COVID-19 zaszczepiono dotychczas 82 tys. osób; drugą dawkę preparatu przyjęło 29 tys. Prowadzone są szczepienia seniorów i nauczycieli – poinformował w poniedziałek dyr. Biura Wojewody Lubuskiego Karol Zieleński.

W regionie działa 205 punktów szczepień prowadzonych przez gabinety lekarzy rodzinnych (POZ) i szpitale węzłowe. Do obłożnie chorych jeżdżą mobilne zespoły robiące im zastrzyki w miejscach ich pobytu. Seniorzy mogą również skorzystać z pomocy gmin w dowozie do punktów szczepień.

W regionie chęć przyjęcia szczepionki zgłosiło ok. 13,5 tys. nauczycieli. Dotychczas do Lubuskiego dostarczono 11,2 tys. dawek szczepionki firmy AstraZeneca, którą podaje się osobom z tej grupy zawodowej.

Chorzy na COVID-19 są leczeni w Szpitalu Tymczasowym w Zielonej Górze i kilku innych lubuskich szpitalach wyznaczonych do tego celu przez wojewodę, m.in. w Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Drezdenku, Torzymiu, Żaganiu, Żarach i w Słubicach.

Z poniedziałkowego raportu Ministerstwa Zdrowia wynika, że w woj. lubuskim potwierdzono 117 nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2; nie było zgonów w związku z COVID-19.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku