°C

Poprawki budżetu nie przeszły. Zarząd województwa bez większości!

Fot. A. Adaszyńska
 

Nie doszło do zmian w budżecie województwa, o które na poniedziałkowej sesji sejmiku wnioskowała rządząca regionem koalicja. - To koniec rządzenia w obecnym kształcie. Widać, że obecna koalicja wyczerpała możliwość podejmowania ważnych decyzji – komentują radni.

Pod płaszczykiem przesunięcia pieniędzy na służbę zdrowia zarząd województwa chciał w jednej uchwale załatwić również inne sprawy związane z przepływami budżetowymi. 15 radnych opozycji nie zgodziło się na takie machinacje budżetowe i solidarnie zagłosowało przeciw.

Na konferencji prasowej politycy koalicji rządzącej jako winnych odrzucenia uchwały wskazali opozycję, zupełnie zapominając, że ich koalicja nie ma większości w sejmiku i do takich sytuacji może dochodzić częściej:

Sławomir Kowal, przewodniczący Bezpartyjnych Samorządowców zauważa, że w sejmiku jest typowy pat i rządzący nie są wstanie zrobić niczego bez głosów opozycji:

– Powinniśmy być wysłuchiwani, a nasze propozycje składane w imieniu mieszkańców regionu powinny również być wypełniane – podkreśla Kazimierz Łatwiński, radny Prawa i Sprawiedliwości:

Koalicja licząca 15 radnych nie ma dziś większości, nie wiadomo więc jak będzie wyglądało dalsze funkcjonowanie województwa bez możliwości podejmowania decyzji. Do sprawy będziemy wracać.

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku