°C

Wojewódzkie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych [ZDJĘCIA]

Fot. Jarosław Zasacki
 

Dziś obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To święto żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

– Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych został uchwalony w lutym 2011 roku przez Sejm RP z inicjatywy prezydenta Lecha Kaczyńskiego, do którego swoją propozycję zgłosiły organizacje kombatanckie i niepodległościowe – mówi Jacek Budziński, historyk i zielonogórski radny:

Dziś w Zielonej Górze odbyły się obchody wojewódzkie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Po mszy w zielonogórskiej konkatedrze, na placu majora Adama Lazarowicza odbyły się wystąpienia okolicznościowe, złożono także wiązanki kwiatów. Władysław Dajczak, wojewoda lubuski, podkreślał podczas uroczystości, jak ważną rolę w historii Polski odegrali Żołnierze Wyklęci:

W uroczystości uczestniczył także Stanisław Iwan, lubuski polityk i wnuk majora Adama Lazarowicza:

Ze względu na pandemię koronawirusa w Zielonej Górze nie odbędzie się dziś Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych, organizowany co roku przez środowisko Młodzieży Wszechpolskiej.

⬇ Fot. Jarosław Zasacki

Wojewódzkie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych [ZDJĘCIA] | Radio Zachód


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku