°C

Apel krośnieńskich radnych do Brandenburgii

fot. UM Kostrzyn
 

Radni i władze powiatu krośnieńskiego apelują do władz Brandenburgii o zmianę zasad ruchu przygranicznego. Brandenburgia wprowadziła je w związku z pandemią, praktycznie uniemożliwiając Polakom pracę po niemieckiej stronie granicy.

– Podobnie Niemcy, nie mogą skorzystać z usług i handlu po polskiej stronie. To strata dla obu stron – tłumaczy Grzegorz Garczyński, starosta krośnieński:

Przypomnijmy, że wiosną ubiegłego roku, kiedy Polska wprowadziła bardzo restrykcyjne zasady przekraczania granicy, władze powiatu krośnieńskiego apelowały do premiera i wojewody lubuskiego, aby ruch przygraniczny przywrócić. Wówczas, po telekonferencji premiera, ministrów i wojewodów oraz starostów powiatów nadgranicznych, lokalny ruch międzynarodowy został przywrócony.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku