°C

Pierwsze duże wystąpienie D. Trumpa po wyborach

Fot. PAP/EPA
 

Były prezydent USA Donald Trump powiedział w niedzielę, że być może zdecyduje się kandydować w wyborach prezydenckich w 2024 roku. "Rozpoczęta przez nas niesamowita przygoda jest daleka od zakończenia" - stwierdził w swoim pierwszym publicznym wystąpieniu po odejściu z urzędu.

„Nasz ruch dumnych, ciężko pracujących amerykańskich patriotów dopiero się zaczyna i na końcu wygramy” – zapewniał były prezydent na dorocznej konferencji organizacji konserwatywnych (CPAC).

„Kto wie, być może nawet zdecyduję się pokonać ich po raz trzeci” – dodał Donald Trump, utrzymując, że listopadowe wybory prezydenckie przegrał z Demokratą Joe Bidenem z powodu wyborczych oszustw.

Jednocześnie zapewnił, że nie planuje założenia nowej partii. Informacje o tym, że ma taki zamiar nazwał „fake newsem”.

W swym wystąpieniu Trump krytykuje politykę migracyjną prezydenta Joe Bidena. Ocenił, że jego następca w Białym Domu „miał najbardziej katastrofalny pierwszy miesiąc spośród wszystkich współczesnych prezydentów”.

„Zwyciężymy, a Ameryka będzie silniejsza i większa niż kiedykolwiek wcześniej” – zapewniał Trump swoich zwolenników.

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku