°C

Park Książęcy Zatonie przyciąga turystów [GALERIA]

fot. A. Adaszyńska
 

Zrewitalizowany Park Książęcy Zatonie przyciąga turystów. Każdego dnia można spotkać w nim spacerowiczów, którzy chętnie poznają wszystkie jego atrakcje. Mowa między innymi o ruinach XVII-wiecznego pałacu, oranżerii, Altanie Różanej, a także o 52 hektarach zieleni.

Dziś w parku spotkaliśmy nie tylko mieszkańców Zielonej Góry, ale także przyjezdnych:

Na terenie parku znajduje się również punkt zielonogórskiej informacji turystycznej. Jak mówi jego przedstawicielka Monika Drozłowska, zainteresowanie zabytkowym terenem jest bardzo duże, szczególnie w weekendy:

Park Książęcy Zatonie jest jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych Zielonej Góry. Został zrewitalizowany dzięki środkom unijnym. Do użytku mieszkańców został oddany w październiku ubiegłego roku.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku