°C

Nowy Zastal się nie patyczkuje – ograł Chimki na wyjeździe!

fot. MLK Fotografia Magdalena Laszczak & Łukasz Kremer
 

Kolejne wspaniałe zwycięstwo Enei Zastalu BC Zielona Góra w lidze VTB. Mimo osłabienia ludzie Żana Tabaka ograli na wyjeździe Chimki Moskwa i są coraz bliżej udziału w playoffach VTB.

Zastal grał bez Pappasa i Brembleya – było za późno na załatwienie dla nich wiz od czasu podpisania przez tych zawodników umów z Zastalem. 

Mimo tego mistrz Polski zaczął bardzo dobrze – z charakterystyczną dla siebie agresywnością i po 4 minutach prowadził 10 punktami! Bardzo dobrze rozgrywał Koszarek, koledzy byli skuteczni i w 5 minucie po akcji 2+1 Grosella Zastalowcy wygrywali już 16-6.

W 8 minucie Zastal prowadził 22-12, ale wtedy skuteczność „złapali” Aleksy Szwed i Eric McCollum, trafili po 2 razy i po I kwarcie Zastal prowadził 26-21.

Szwed zaczął 2 kwartę od dwóch rzutów i Chimki niemal dogoniły po minucie Zastal. Było tylko 26-25 dla gości.

Ciąg dalszy tej kwarty to wymiana ciosów i tak było do 18 minuty, kiedy Zastal prowadził 43-40. Wtedy rozszalał się Szwed(20 pkt. w I połowie), który zaczął trafiać z każdej pozycji. Chimki zrobiły serię 8-0 i prowadziły 48-43, a zakończyły tę kwartę prowadzeniem 52-46(ostatnie 2 minuty wygrały 12-3).

W 3 kwarcie Zastal nie odpuścił, znów twardo bronił, punktowo błyszczeli Groselle i Frejmanis, Szwed zdobył tylko 4 punkty, świetnie grał znowu Koszarek i Zastal po 30 minutach wygrywał 70-67(kwarta: 24-15).

NA początku 4 kwarty Koszarek trafił za trzy, miał 2 kolejne asysty, przechwyt i Zastal pod jego wodzą zaczął uciekać Chimkom. Po trójce Richarda było 82-74 dla mistrzów Polski, a do końca 7 minut.

W emocjonującej ostatniej minucie w głównej roli wystąpił Geofrey Groselle – najpierw trafił w ostatniej sekundzie akcji Zastalu, a potem wykonał przechwyt i po kontrze Zastal zdobył punkty dające prowadzenie 94-89 na 25 sekund przed końcową syreną.

Potem jeszcze trójkę trafił Szwed(34 punkty w meczu), ale Richard odpowiedział wolnymi, wolne dodał też świetny Groselle i Zastal wygrał ostatecznie 5 punktami!


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku